دانشگاه صنعتی ارومیه هک شد


5/5 - (1 امتیاز)

چند روزی پیش وب سایت دانشگاه صنعتی ارومیه توسط هکری که ظاهرا خارجی میباشند مورد هک و دیفیس واقع شد، جزئیاتی از نحوه حمله سایبری و اقدامات انجام شده توسط هکر ها تاکنون توسط رسانه ها یا دانشگاه صنعتی ارومیه منتشر نشده است ولی گویا قصد هکر ها صرفا دیفیس وب سایت بوده و اطلاعاتی از وب سایت استخراج نکردند.همینطور آن ها برای اثبات هک سایت دانشگاه شریف این نفوذ را در سامانه Zone-H  ثبت کردند:

هک دانشگاه صنعتی ارومیه

سایت دانشگاه صنعتی ارومیه نیز توسط شرکتی با نام یکتا وب طراحی شده است که گویا یک شرکت در زمینه طراحی وب سایت است.

یکتا وب

دقت داشته باشید که همیشه طراحی وب سایت خود را به شرکت هایی بسپارید که برای امنیت کاربران خود ارزش زیادی قائل هستند و همچنین وقتی برای سایت خود از سیستم مدیرت محتوا از شرکت های ایرانی استفاده میکنید آن ها نیز مسئول امنیت این سیستم مدیرت محتوا هستند. این جمله بدین معنا نیست که یکتا وب شرکتی بی مسئولیت در زمینه نرم افزاری نیست ممکن است خود سایت دانشگاه اقدام به آپدیت این CMS از طریق شرکت یکتا وب نکرده باشد و یا اصلا آسیب پذیری از سمت سیستم مدیرت محتوا نباشد ولی به هر حال مسئولیت امنیت وب سایت اول از همه با خود شرکت، سازمان یا شخص است و سپس با بخش پشتیبانی هاستینگ و یا سیستم مدیریت محتوا وب سایت.
دانشگاه صنعتی ارومیه نیز برای بار اول است که مورد دیفیس قرار میگیرد، امیدوار هستیم که این کار هشداری برای دانشگاه ارومیه و بقیه دانشگاه ها باشد تا نسبت به امنیت وب سایت و یا سامانه های خود خیلی سریعتر اقدام کنند.

تاریخچه دیفیس دانشگاه صنعتی ارومیه

به هر حال هک شدن یک شتری است که ممکن است دیر یا زود روی سایت شما بخوابد، مهم این است که شما چه پیشگیری هایی کرده اید و چه عکس العملی نشان میدهید ؟!

[su_note]ملاحظه : این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهادهای مرتبط و نظارتی می باشد. [/su_note]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.