کانال تلگرامی تصاویر و اسناد شخصی رئیس موساد را فاش کرد


به این مطلب امتیاز دهید

به گزارش برخی خبرگزاری ها، عکس ها و اسناد شخصی رئیس موساد (David Barnea) و خانواده اش فاش می کند، روز سه شنبه در یک کانال تلگرامی به نام «دست های باز» به بیرون درز کرد.

به گفته Jerusalem Post این کانال که ساعاتی قبل از انتشار این مطلب برای حدود 30 دنبال کننده ایجاد شد، ظاهراً به گروه های ایرانی مرتبط است.

ویدئویی منتشر شده در این افشاگری ادعا می کند که اسناد و عکس های نشان داده شده محصول یک کمپین نظارتی گسترده است که Barnea را هدف قرار داده است. به گفته افشاگران، این کمپین از سال 2014، زمانی که Barnea رئیس بخش Tzomet موساد بود که مسئول فعال‌ سازی شبکه بین‌ المللی ماموران موساد بود، ادامه دارد.

چندین نسخه از این ویدئو به زبان های انگلیسی، عربی و عبری منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری های داخلی، کمپین نظارتی نه تنها Barnea، بلکه چندین مقام ارشد اسرائیلی دیگر در تشکیلات دفاعی را هدف قرار می دهد. بر اساس این گزارش، Barnea به همراه سایر مقامات موساد به عنوان رئیس احتمالی آینده این سازمان هدف قرار گرفت.

برخی از فایل‌ های نشان داده شده در این افشاگری شامل عکس‌ های شخصی Barnea به همراه خانواده‌ اش، بلیط‌ های هواپیمای خریداری‌ شده توسط Barnea، اسناد مالیاتی و تصویر ماهواره‌ ای از خانه‌ ای است که ادعا می‌ شود در شهری در مرکز اسرائیل واقع شده است.

یکی از اسناد اخطاریه ای را نشان می دهد که برای پرداخت مبلغ پنج رقمی بدهی مالیاتی به همسر مدیر موساد ارسال شده است. گفته می شود اطلاعات بیشتر جمع آوری شده در مورد Barnea به زودی منتشر خواهد شد.

عکس ها و اسناد شخصی رئیس موساد نشان داده شده در گروه تلگرام قابل احراز هویت نیستند و مشخص نیست که آیا آنها از طریق هک تلفن شخصی یا رایانه Barnea به دست آمده اند یا خیر.

گزارش‌ های ایران در مورد این افشاگری ادعا می‌ کنند که تمام اسناد «توسط چند کارشناس امنیتی وابسته به این گروه» تجزیه و تحلیل شده است.

در بیانیه ای از طرف موساد، دفتر نخست وزیری برای واکنش پاسخ داد و گفت که “مواد نشان داده شده قدیمی است و از تلفن شخصی مدیر موساد به دست نیامده است.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.