حساب تلگرام گروه هکری Black Shadow پس از باج خواهی مسدود شد


به این مطلب امتیاز دهید

کانال های گروه هکری Black Shadow حذف شدند .این اتفاق اندکی پس از درخواست پرداخت باج ظرف 48 ساعت برای جلوگیری از انتشار داده های سایت های اسرائیلی رخ داد.

گروه هکری Black Shadow

کانال تلگرام گروه هکری Black Shadow که در روزهای اخیر اطلاعات محرمانه وب‌ سایت‌ های اسرائیلی را منتشر می‌ کرد، روز یکشنبه حذف شد. کانال تلگرامی اصلی گروه مظنون مرتبط با ایران برای ارتباطات جمعی و همچنین کانال جداگانه‌ ای که برای انتشار داده‌ ها بود، هر دو بعد از ظهر یکشنبه در دسترس نبودند، درست چند ساعت پس از اینکه این گروه باج‌ گیری جدیدی به مبلغ یک میلیون دلار را از طریق ارز های دیجیتال برای جلوگیری از افشای اطلاعات درخواست کرده بود. تا کنون هیچ اطلاعیه ای از طرف تلگرام در مورد حذف این کانال منتشر نشده است. پیش از این، کانال های بحث برانگیز مانند کانال متعلق به گروه حماس مستقر در غزه، به طور موقت حذف شدند. با این حال، پیام‌ رسان تلگرام در گذشته این موضوع را که گزارش‌ های انبوه می‌ توانند کانال‌ ها را حذف کنند رد کرده است.

این گروه هکری صبح یکشنبه در بیانیه ای که از طریق کانال حذف شده منتشر کرد، گفت تنها انگیزه آن ها پول است و اگر پول درخواست شده در عرض 48 ساعت پرداخت شود، اطلاعات بیشتری درز نمی کند.

این گروه گفت که پایگاه داده وب‌ سایت Atraf – سرویس دوستیابی با موقعیت جغرافیایی – که اپلیکیشن و وب‌ سایت آن در جامعه همجنس گرایان اسرائیلی محبوب است، حاوی اطلاعات شخصی حدود یک میلیون نفر از کاربران است.

این گروه هکری با اشاره به اینکه محتوای چت کاربران و همچنین بلیط رویداد ها و اطلاعات خرید را در اختیار دارد، گفت : اگر در 48 ساعت آینده یک میلیون دلار در کیف پول دیجیتال خود داشته باشیم ، این اطلاعات را منتشر نخواهیم کرد و همچنین آن را به کسی نمی فروشیم. این بهترین کاری است که ما می‌ توانیم انجام دهیم.

بعداً در روز یکشنبه، پس از حذف کانال اصلی، این گروه با استفاده از یک کانال دیگر تهدید کرد که داده‌ های پنجاه اسرائیلی مشهور را که از سرویس دوستیابی آنلاین استفاده می‌کردند، منتشر خواهد کرد.

گروه هکری Black Shadow با درخواست 500 دلار برای دسترسی به داده ها گفت:

«تیم atraf هنوز برای هیچ معامله ای با ما تماس نگرفته است، بنابراین ما 50 اسرائیلی معروف را که از کاربران این وب سایت بودند جمع آوری کردیم و ویدیوهای آن ها را در گروه خصوصی خود منتشر کردیم.»

هکرها گفتند که هیچکس در دولت اسرائیل یا Cyberserve – شرکت میزبانی اینترنتی – با آن ها تماس نگرفته است.

همچنین هکرها گفتند که عدم تماس نشان می دهد که : “مشخص است هک مشکل مهمی برای آنها نیست.”

اسامی برخی از کاربران atraf و مکان آنها و همچنین وضعیت ابتلا به ایدز که برخی از کاربران در پروفایل خود قرار داده بودند قبلاً در فضای مجازی منتشر شده است.

گروه ویژه مبارزه با ایدز اسرائیل در بیانیه ای به سایت خبری Walla گفت که از این خبر به شدت نگران هستند.

این کارگروه گفت: «این فکر که وضعیت HIV مثبت یک فرد بدون اختیار آن ها آشکار میشود، ما را بسیار نگران می کند.

این سازمان گفت: برای بسیاری از مردم، این اطلاعات حساس است و افشای آن می‌ تواند باعث ایجاد نگرانی و اضطراب شود.

نشت داده ها همچنین باعث نگرانی کسانی شده است که تمایلات جنسی یا هویت جنسی خود را به طور عمومی فاش نکرده اند.

یک نفر که فقط “A” نام داشت، به Walla گفت : این که اطلاعات و عکس‌ های شخصی در فضای مجازی به بیرون درز کند او را نابود میکند.

از زمانی که در مورد این هک شنیدم، نمی توانم به آن فکر نکنم. من عکس‌ های شخصی و مکاتبات جنسی در آنجا دارم و اگر آنها به خانواده‌ ام برسند، من را نابود می‌ کند. من در سایت گشت و گذار می کنم و بلیط پارتی ها را از آنجا می خرم، بنابراین علاوه بر ترس انتشار اطلاعات شخصی، موضوع کارت اعتباری و جزئیات هویت من نیز وجود دارد. این واقعا ترسناک است.

هکرها گفتند که اطلاعات منتشر شده تاکنون تنها 1 درصد از داده های به دست آمده در این هک را نشان می دهد.

این حمله سایبری همچنین به وب‌ سایت‌ ها، از جمله شرکت‌ های حمل‌ و نقل عمومی اسرائیل «Dan» و «Kavim»، یک موزه کودکان و وبلاگ آنلاین رادیویی عمومی نیز حمله کرد به گفته رسانه‌ های عبری، این حمله همچنین شرکت گردشگری Pegasus و Doctor Ticket را هدف قرار داد، سرویسی که می‌ تواند داده‌ های پزشکی حساسی داشته باشد.

Black Shadow مسئولیت این حمله را برعهده گرفت و آنچه را که ادعا داشت اطلاعات مشتری از جمله نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن مشتریان Kavim است، را در تلگرام منتشر کرد.

ساعاتی بعد، این گروه گفت که مقامات یا Cyberserve با آن تماس نگرفته‌ اند، بنابراین مجموعه دیگری از اطلاعات را منتشر کرد، از جمله آنچه که گفته بود داده‌ های مربوط به مشتریان شرکت حمل‌ و نقل Dan و یک آژانس مسافرتی است.

رسانه های اسرائیلی می گویند Black Shadow گروهی از هکرهای مرتبط با ایران هستند که از حملات سایبری برای اهداف جنایتکارانه استفاده می کنند.

این گروه در دسامبر سال گذشته به شرکت بیمه Shirbit اسرائیل حمله کرد و اطلاعات را به سرقت برد. این شرکت درخواست یک میلیون دلار باج کرد و زمانی که شرکت از پرداخت خودداری کرد، شروع به افشای اطلاعات کرد.

این حمله پس از حمله بی سابقه و ناشناسی اتفاق افتاده که در این هفته سیستم توزیع بنزین ایران را تخریب کرد و مقامات تهران، اسرائیل و ایالات متحده را مقصر آن دانستند.

ایران و اسرائیل درگیر یک به اصطلاح «جنگ در سایه» بوده‌ اند، از جمله چندین حمله گزارش شده به کشتی‌ های اسرائیلی و ایرانی که هر دو یک دیگر را مقصر می‌ دانند و همچنین حملات سایبری متعددی که درگذشته اتفاق افتاده است.

در سال 2010 ویروس استاکس نت که توسط اسرائیل و متحدش ایالات متحده مهندسی شده است – برنامه هسته ای ایران را آلوده کرد و باعث یک سری خرابی در سانتری فیوژ های مورد استفاده برای غنی سازی اورانیوم شد.

 

خبر تکمیلی:

پیام‌ های خصوصی کاربران برنامه دوستیابی همجنس‌ گرایان اسرائیلی پس از پرداخت نشدن درخواست یک میلیون دلاری توسط هکرهای مرتبط با ایران فاش شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.