صندوق توسعه ملی توسط گروه هکری مراکشی هک شد.


به این مطلب امتیاز دهید

شرح خبر:

هک صندوق توسعه ملی در تاریخ سه شنبه 19 مرداد سال 1400  توسط گروه هکری مراکشی با نام مستعار Moroccan Revolution اتفاق افتاد،این گروه اقدام به دیفیس صندوق توسعه ملی کردند، جزئیاتی از نحوه حمله سایبری و اقدامات انجام شده توسط هکر ها تاکنون توسط رسانه ها یا صندوق توسعه ملی منتشر نشده است ولی گویا قصد هکر ها صرفا دیفیس وب سایت بوده و  اطلاعاتی از وب سایت استخراج، ویرایش یا بارگذاری نکردند. آن ها برای اثبات هک صندوق توسعه ملی  وب سایت صندوق را در سامانه Zone-H  ثبت کردند :

صندوق توسعه ملی هک شد

تاریخچه گروه هکری Moroccan Revolution در ایران !

گروه هکری Moroccan Revolution مدت زیادی است که اقدام به نفوذ و دیفیس کردن وب سایت های جمهوری اسلامی ایران میکند، وب سایت هایی نظیر برخی از ساب دومین های دانشگاه علوم پزشکی تهران، وب سایت های فرمانداری های مختلف کشور و…، جالب است که تا کنون هیچ رسانه داخلی نسبت به این حملات گروه هکری واکنش نشان نداده است، سامانه های دیفیس شده نیز تا کنون هیچ بیانیه ای در خصوص حمله سایبری به خود منتشر نکردند.

گزارش حمله سایبری:

طبق گزارش های رسیده شده به دست نیوزسک گویا گروه هکری Moroccan Revolution از یک آسیب پذیری دارای شناسه CVE برای نفوذ به سرور های ویندوزی استفاده میکند که تقریبا 3 سالی است که این آسیب پذیری منتشر شده است ! گزارش های ارسال شده حاکی این است که تمام سایت های Deface شده توسط این گروه دارای سرور ویندوزی هستند !
به علت ملاحظات امنیتی و قوانین سایبری کشور نیز از انتشار این آسیب پذیری دارای شناسه CVE در این خبر جلوگیری میکنیم.

در چند روز اخیر نیز یک هکر مراکشی توسط اینترپل که مسئول حملات گسترده به هزاران قربانی طی چندین سال و حملات بدافزاری به شرکت های مخابراتی، بانک های بزرگ و شرکت های چند ملیتی در فرانسه را که بخشی از یک برنامه کلاهبرداری فیشینگ و کارت اعتباری در سطح جهانی بود نیز دستگیر شد که جزئیات این خبر را میتوانید در نیوزسک بخوانید، برای مشاهده کلیک کنید. همچنین گروه هکری Moroccan Revolution قبل از نفوذ به صندوق توسعه ملی اقدام به دیفیس کردن وب سایت دانشگاه آزاد اردبیل نیز کرده است !!!

[su_note]ملاحظه:
این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهادهای مرتبط و نظارتی می باشد. [/su_note]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.