اطلاعات نظامیان رژیم صهیونیستی افشا شد


به این مطلب امتیاز دهید

هکر های ناشناس شامگاه سه‌ شنبه، چهارم آبان، اطلاعات نظامیان رژیم صهیونیستی شامل اسامی یک یگان رزمی در اسرائیل و جزئیاتی از زندگی آنها را منتشر کردند. رسانه‌های اسرائیل این هکرها را مرتبط با ایران نامیدند.

به نوشته وب‌ سایت خبری وای‌ نت، جزئیات زندگی شخصی این نظامیان، از جمله محل زندگی، شماره تلفن، رده نظامی، آدرس ایمیل و نیز اظهار نظر ارتش در مورد وضعیت روحی، اجتماعی و اقتصادی خانواده نظامیان در اینترنت منتشر شده است.

از جمله در کنار نام یک نظامی نوشته شده است که او از خانواده‌ ای آسیب‌ پذیر و بدون پشتوانه است. در کنار نام یک فرد دیگر نوشته شده که او بارداری همسرش را دلیل عدم پیوستن به دوره ذخیره امسال ارتش ذکر کرده است.

به نوشته وای‌ نت، اسامی دانش‌ آموزانی نیز که دوره آمادگی برای ورود به ارتش را می‌گذرانند، از رایانه‌ های وزارت دفاع به سرقت رفته است.

یکی از نظامیانی که هویت و جزئیات زندگی‌ اش منتشر شده، در گفت‌ و گو با وای‌ نت از این امر ابراز نگرانی کرده و پرسیده که چگونه این اطلاعات به دست هکرها رسیده است.

گروه منتشر کننده‌ ی اطلاعات، خود را «عصای موسی» نامیده و اطلاعات یاد شده را در بخش تاریک اینترنت و کانال‌ های تلگرامی منتشر کرده است.

به نوشته وای‌ نت، «عصای موسی» روز دوشنبه این هفته نیز عکس‌ هایی از بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، را منتشر کرده و مدعی شد که «او زیر رصد» این گروه است.

به نوشته وای‌ نت، اسرائیل در این رویداد به ایران مظنون است.

با این حال ستاد سایبری اسرائیل بدون اشاره به نام ایران یا عوامل احتمالی دیگر، روز پنجم آبان در بیانیه‌ ای اعلام کرد که این ستاد از مدتی پیش نسبت به ضعف امنیتی برخی ارگان‌ های اسرائیلی در رویارویی با این نوع حملات هشدار داده بود.

اسرائیل خود را یک قدرت بزرگ سایبری می‌ داند و نرم‌ افزارهای قوی ساخت این کشور برای جاسوسی در سراسر جهان به کار می‌ رود، برای مثال ابزار های بسیار بزرگ فارنزیک Smart Phone ها با نام UFED ساخته کشور اسرائیل است.

بدافزار جاسوسی پگاسوس، که با مجوز وزارت دفاع اسرائیل به مشتریان جهانی فروخته شده، بار دیگر در هفته‌ های اخیر در کانون گزارش‌ های متعدد بین‌ المللی بوده است.

با این حال، حملات سایبری به برخی از نهاد ها و شرکت‌ های اسرائیلی در دوره اخیر به‌ شدت افزایش یافته است. تا چند سال پیش اسرائیل حزب‌ الله و حماس را عامل این حملات می‌ دانست اما به تازگی، بیشتر به ایران و هکر های مرتبط با نهاد های امنیتی و اطلاعاتی ایران مظنون است.

برخی رسانه‌ های اسرائیل اشاره کرده‌ اند که انتشار اطلاعات شماری از نظامیان کشورشان چند ساعت پس از آن بوده که هک سایبری بزرگ، پمپ ‌بنزین‌ های سراسر ایران را هدف قرار داد و کار سوخت‌ رسانی در ایران را به طرزی کاملا بی‌ سابقه متوقف کرد.

معلوم نیست چه ارتباطی میان این دو موضوع وجود دارد و تاکنون هیچ مقام رسمی در ایران به نام اسرائیل در این زمینه اشاره نکرده است.

در این میان، گزارشگران نظامی و کارشناسان خاورمیانه‌ ای در شبکه‌ های کان، ۱۲ و ۱۳ تلویزیون اسرائیل، حمله سایبری صورت گرفته در ایران را به گونه‌ ای بازتاب داده‌ اند که گویا ادامه حملات منتسب به اسرائیل علیه ایران است.

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل سه‌ شنبه شب گفت که حمله سایبری به سامانه کشوری پمپ‌ بنزین‌ های ایران می‌ تواند کار عواملی باشد که به اهداف ایرانی و متحدان آن در سوریه یا سایت‌های اتمی ایران حمله می‌ کنند.

گروه هکری عصای موسی ۲۸ گیگابایت اطلاعات شرکت باتری سازی نظامی اسرائیل را به عنوان بخش اول از اطلاعات نظامیان رژیم صهیونیستی منتشر کردند. صنعت باتری‌ های حساس و نظامی جهان در دست اسرائیل است.

اطلاعات منتشر شده نظامیان اسرائیلی

گروه هکری عصای موسی نیز بیانیه ای منتشر کرده است که شرح زیر است:

سال هاست عوامل و عناصر سازمان های تروریستی رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی، به دنبال تسری ناامنی در منطقه و سطح بین الملل هستند، اما اکنون لازم است با پوست و گوشت خود قسمتی از طعم ناامنی را بچشند؛ حالا شده حکایت این ضرب المثل که “آن که باد می کارد، طوفان درو میکند”

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.