بیانیه شرکت های اینترنتی: طرح مجلس به نفع کسب‌ و کار ها نمی باشد


به این مطلب امتیاز دهید

«طرحی که این روزها با نام «حمایت از حقوق کاربران» در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است، ما کسب‌ و کار های آنلاین ایرانی را هم در کنار عموم جامعه نگران کرده است. بیانیه شرکت های اینترنتی در این راستا نشان میدهد این طرح اشکالات متعددی دارد که در روز های اخیر توسط کارشناسان مختلف تبیین و بررسی شده‌ و ما از تکرار آن‌ ها اجتناب می‌ کنیم اما لازم می‌ دانیم که تاکید کنیم این طرح با استناد به بیانیه شرکت های اینترنتی قطعا به نفع کسب‌ و کار های اینترنتی ایرانی هم نیست و تدوین‌ کنندگان آن بدانند صدمات و خسارات این طرح به کسب‌ و کار های بومی، به مراتب بیشتر از کمک به آنهاست.

نیوزسک نیز صریحا اعلام می‌ کند محدود سازی سرویس‌ دهندگان خارجی و مسدود کردن آن‌ ها به هیچ وجه به کسب‌ و کار های ایرانی کمک نمی‌ کند. رشد در فضای رقابت ایجاد می‌ شود و کیفیت خدمات با تنوع انتخاب‌ های کاربران بالا می‌ رود. ما با تکیه بر نیروی توانمند انسانی و شناخت بهتر از سلیقه هم وطنان، بخت رقابت و جذب اعتماد کاربران را داریم و بدون نیاز به مداخلات سلبی هم می‌ توانیم به رشد خود ادامه دهیم. مهم‌ ترین حمایتی که دولت و نهاد های سیاست‌ گذار می‌ توانند از کسب‌ و کار های ایران داشته‌ باشند کاهش دخالت‌ ها و رفع ده‌ ها مجوز و محدودیت غیرضروری است که هر روز بر ما تحمیل می‌شود.

مهم‌ ترین سرمایه ما اعتماد کاربران و امید همکارانمان است. این‌ گونه اقدامات سلبی هم به اعتماد کاربران لطمه می‌ زند و هم امید نیروی انسانی فعال در این صنعت را کاهش می‌ دهد. ما مصرانه می‌ خواهیم از تجربه‌ های شکست‌ خورده پیشین درس گرفته‌ شده و از اقداماتی که با منطق دنیای دیجیتال سازگار نیست اجتناب شود. ما هم کنار مردم که اعتراض خود را با صدها هزار امضا در کارزاری اینترنتی نشان دادند، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن هستیم.»

لیست کسب‌ و کار هایی که این بیانیه را امضا کرده‌ اند:

اسنپ، دیجی کالا، بازار، آپارات، ابر آروان، دیوار، فیلیمو، بلد،ستون، ایوند، زرین پال، ترگمان، تیزلند، پاکت، کاموا، پیاده، بیدبرگ، ویرگول، الوفود، یکتانت، کرفس، شیپور، سینماتیکت، صباویژن، تیوال، فلایتیو، سازیتو، علی‌بابا ، جاباما، دیجیاتو، نشان، اخبار رسمی، آیتول، رسمیو، آدرس، آیو،شاتل،نماوا، پادرو، کوییز آو کینگز، ای‌سی مانیتور، تیست‌ایران، اسپارد، شنوتو، زیتل، سیمیاروم، شنوتو ، پی‌پینگ.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.