شایعه دستگیری مدیر Raidforums بزرگترین انجمن نشت اطلاعات در دنیا


5/5 - (1 امتیاز)

ادعا شده است که دامنه رسمی بزرگ ترین انجمن خرید و فروش اطلاعات با نام Raidforums توسط مقامات ناشناس ضبط شده است. برخی دیگر از منابع خبری نیز از دستگیری مدیر Raidforums خبر دادند !

Raidforums انجمنی بود که پایگاه داده های سرقت شده و ابزارهای هک را برای دانلود رایگان ارائه می داد. در واقع محبوبیت این انجمن صرفاً برای افشا و دانلود رایگان پایگاه های داده سرقت شده بود.

برای مثال، پایگاه‌ های اطلاعاتی LinkedIn که حاوی میلیاردها رکورد کاربران است در Raidforums افشا شد یا همینطور پایگاه داده 500 میلیونی کاربر فیس بوک از 106 کشور نیز در همین انجمن به صورت رایگان فاش شد.

در ابتدا، کسانی که در تاریخ 6 اسفند ماه 1400 از Raidforums بازدید می کردند به طور خودکار از انجمن خارج شدند و به صفحه ورود کاربران هدایت شدند.

در همان روز یکی از مدیران فعال این انجمن با نام Jaw بیانیه زیر را در گروه تلگرامی انجمن Raidforums منتشر کرد:

بیانیه Jaw در خصوص Raidforums

از سوی دیگر، یکی از کاربران فعال انجمن Raidforums که از دسته آنلاین “Pompompurin” میباشد نیز در مورد این حادثه توییت کرده است:

تویت های مدیران Raidroums

Raidforums و مشکلات اتصال:

کاربران نیوزسک گزارش کرده اند انجمن Raidforums از ابتدای سال 2022 مشکلات اتصال داشت. در 10 بهمن ماه سال 1400، تالار گفتمان آفلاین شد و در 23 بهمن ماه سال 1400 آنلاین شد و البته که این موضوع نگرانی هایی را در مورد نفوذ مجریان قانون به این انجمن ایجاد کرد.

با این وجود، هیچ توضیحی از طرف مالک انجمن با نام مستعار Omnipotent وجود ندارد و مشخص نیست که آیا این حادثه با توقیف دامنه انجمن Raidforums مرتبط است یا خیر.

ناظران این انجمن ادعا می‌کنند که از آنچه دقیقاً اتفاق افتاده بی‌ اطلاع هستند اما بررسی ها نشان میدهد مالک انجمن (Omnipotent) آخرین بار در 10 بهمن ماه سال 1400 در حساب تلگرامی خود آنلاین شده است و این موضوع احتمال دستگیری مدیر Raidforums را تا حدودی بالا تر میبرد:

چه کسی می تواند پشت این ماجرا باشد؟

همانطور که قبلاً گفته شد، مشخص نیست که کدام مقام پشت این حادثه است، اما اخیراً مقامات اروپایی و روسی در تصرف انجمن های هک و جرایم سایبری کاملاً فعال بوده اند برای مثال در 25 دی ماه سال 1400، FSB (سرویس امنیت فدرال روسیه) نه تنها زیرساخت باند باج افزار REvil را از بین برد، بلکه 14 مظنون را نیز دستگیر کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.