شایعه فروش اطلاعات بانک ملی ایران


3/5 - (2 امتیاز)

طبق گزارش های منتشر شده در زمینه نشت اطلاعات یک شخص که هویت آن مشخص نمی باشد، در یکی از انجمن های بازار سیاه ادعا کرده که با نفوذ به وب سایت بانک ملی ایران، مجموعه‌ ای از اطلاعات مشتریان این بانک را به قیمت نا معلوم برای فروش گذاشته است. طبق بررسی های گروه فنی نیوزسک نیز محرز شد این شخص یک کاربر VIP است و به نظر میرسد ایشان یک دلال دیتا است تا یک هکر زیرا فعالیت ایشان در این انجمن بیشتر در حوزه تبادل دیتا و خرید بوده است نه فروش اطلاعات !

اطلاعات نشت شده وب سایت بانک ملی شامل موارد زیر است:

  • اطلاعات 75 میلیون از مشتریان بانک ملی ایران شامل کد ملی، شماره کارت، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر، شماره تماس، شهرستان، استان و آدرس محل سکونت مشتریان بانک ملی ایران

تصاویری مرتبط با این مقوله به دست نیوزسک رسیده است که در پایین آن ها را بررسی میکنیم.

ادعا این فرد تقریبا در سه هفته پیش در انجمن مطرح شده است، این شخص ادعا داشت که از یک بانک بزرگ در ایران دسترسی دارد و داده های نمونه را در پیام خصوصی یا آدرس ایمیل خود برای فروشندگان به اشتراک میگذارد، اما بعد از چند روز این شخص تاپیک خود را ویرایش کرد و اطلاعات تکمیلی تری از ادعا خود منتشر کرد، این اطلاعات تکمیلی شامل نام بانک و انتشار یک داده نمونه هزار خطی از مشتریان بانک ملی ایران بود !

فروشنده اطلاعات بانک ملی ایران

تصویر زیر نیز داده های نمونه فروشنده اطلاعات بانک ملی ایران است که امروز در انجمن منتشر شده است:

داده های نمونه بانک ملی ایران

یک کانال تلگرامی در حوزه نشت اطلاعات داخل ایران، خبر نشت اطلاعات بانک ملی ایران را مورد بررسی قرار داده است:

این کانال اظهار دارد که:

  1. اطلاعات موجود در فایل نمونه، اطلاعات درستی بوده است، به این معنا که اطلاعات افراد صحیح میباشد.
  2. اما مستندات کافی وجود ندارد که محرز شود این اطلاعات مربوط به بانک ملی ایران است یا خیر.

تقریبا میتوان گفت این دومین بار است که ادعا فروش اطلاعات بانک ملی ایران مطرح میشود، اولین بار این ادعا توسط یک کانال تلگرامی مطرح شد که بعد از مدتی این کانال دیگر فعالیت نکرد:

نشت اطلاعات بانک ملی ایران

بانک ملی نیز بعد از یک روز این ادعا را با انتشار یک بیانیه رد کرد.

[su_note]ملاحظه: این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهادهای مرتبط و نظارتی می باشد. [/su_note]

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.