نشت اطلاعات پلیس راهور در سال 1400تایید شد+ تصاویر


5/5 - (1 امتیاز)

حدود یک ماه قبل گزارش هایی در مورد نشت اطلاعات پلیس راهور ارائه شده است. که اطلاعات خصوصی مردم  توسط  یک هکر با نام مستعار SnakeEyes و ایمیل snakee******@*****mail.com در یکی از انجمن های خارجی با نام raidforum  منتشر و برا فروش گذاشته ،انجمن raidforum متاسفانه محلی برای چوب حراج گذاشتن داده و نشت اطلاعات بسیار مهم سازمان ها و شرکت ها و بانک های داخلی مانند بانک ملت، پلیس راهور و غیره  شده است.

این هکر در ابتدای کار در یک پست، اطلاعات نشت شده پلیس راهور  را با قیمت 1500 دلار برای فروش گذاشت ولیکن پس از مدت کوتاهی به دلایل نامعلوم پست را حذف و به هیچ ایمیل و پیامی نیز پاسخ نداد. تا به اینجای قضییه فرض بر این می شد،که تنها یک ادعا کذب بوده و موضوع صحت نداشته،اما پس از مدتی هکر  پلیس راهور دوباره پستی را قرار داد و مدعی فروش دوباره دیتا این بار با قیمت 1000 دلار گردید و برای اینکه خود را یک فرد خارجی معرفی نماید به سوالاتی با زبان فارسی نیز پاسخ نمی داد.

عکس زیر حاوی پروفایل فرد فروشنده اطلاعات نشت شده پلیس راهور است:

نشت اطلاعات پلیس راهور

 

در این راستا و بعد از پست دوم بنابر رسمی که بین مسئولین کشور موجود است یکی از روسای پلیس راهور ناجا به نام جناب سرهنگ رمضانی مصاحبه ای انجام داده،این خبر سایبری را تکذیب کردند وگفته اند “مردم نگران نباشند حتی یک بیت از این اطلاعات منتشر نشده است و صرفا یک ادعاست” تنها یک برداشت از این مصاحبه میتوان داشت و آن نیز این است تحریک هکر برای به چوب حراج گذاشتن داده های مردم.

 

حال از دیروز 31 مرداد سال 1400 اطلاعات  بیش از ۱۴ میلیون پلاک ثبت شده لیست راهور شامل موتورسیکلت ها، خودروهای دولتی، عمومی، شخصی، صنعتی و… که حاوی شماره پلاک، کاربری خودرو، سیستم خودرو، نوع خودرو، رنگ خودرو، شماره بدنه، شماره سریال موتور، کارخانه تولید کننده، سال ساخت، شماره وی آی ان، نام مالک خودرو، نام خانوادگی مالک، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره ملی، شماره تلفن همراه، آدرس یا نشانی، نوع، تاریخ و شرح دستورات قضایی صادر شده برای خودرو به  صورت کاملا رایگان در حال دست به دست شدن است. مخاطبین گرامی نیوزسک درست است اطلاعات در حد گیگابایتی منشتر شده نه در حد بیتی !!

نشت اطلاعات پلیس راهور

کاربران گرامی توجه داشته باشند و این موضوع رو به سایر افراد خانواده و دوستان و آشنایان خود نیز اطلاع دهند که اگر با پیامک یا تماس تلفنی از سوی افرادی مواجه شدند که اطلاعات و جزییات وسایل نقلیه شما را داشتند مراقب بوده تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند، همچنین از این پس نیز لینک های فیشینگ بیشتر و در نتیجه کلاهبرداری و مالباختگان و پرونده های ارجاعی به پلیس فتا نیز بیشتر میگردد.

نکته یک: برخی کانال ها در حال سوء استفاده بوده و در جهت افزایش دنبال کننده ها ی کانال خود دیتاهای نامربوط با حجم بسیار زیاد که مرتبط با پایگاه داده آژانس ملی بهداشت برزیل می باشد را با نام دیتابیس پلیس راهور نشر میدهند.

نکته دوم:این دیتابیس علاوه بر پلیس راهور گویا در اختیار برخی از سازمان های دیگر از قبیل سازمان امور مالیاتی، عوارض بزرگراهی و غیره نیز می باشد.

نکته سوم:عوارض بزرگراهی وابسته به وزارت راهی می باشد که خود این وزارت خانه به تازگی مورد حمله ی وسیع سایبری هکرها قرار گرفته است (به صورت کامل در نیوزسک به آن پرداختیم).

حال به این سناریو نیز میتوان توجه کرد که آیا ممکن است این دو با هم ارتباطی داشته باشند؟؟

و یا آیا ممکن است مانند قضییه بانک ملت دیتا به صورت فیزیکی به سرقت رفته باشد و اصلا هکی در کار نباشد؟؟

و یا شاید دوباره پای سرورهای hp و باگ معروف ILO در میان است؟

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.