قسمت هایی از وب سایت رسمی دانشگاه تهران هک شد


به این مطلب امتیاز دهید

شرح خبر:

در تاریخ جمعه 22 مرداد ماه سال 1400 قسمت هایی از دانشگاه تهران هک شد، این عملیات توسط گروه هکری سعودی با نام مستعار Sniper JO انجام شد.

نفوذ به دانشگاه تهران

جزئیاتی از نحوه حمله سایبری و اقدامات انجام شده توسط هکر ها تاکنون توسط رسانه ها یا دانشگاه تهران منتشر نشده است ولی گویا قصد هکر ها صرفا دیفیس وب سایت بوده و از اطلاعاتی از وب سایت استخراج، ویرایش یا بارگذاری نکردند. آن ها برای اثبات عملیات خود وب سایت دانشگاه تهران را در سامانه Zone-H ثبت کردند :

دیفیس دانشگاه تهران

تاریخچه گروه هکری Sniper JO در ایران !

گروه هکری Sniper JO مدت زیادی است که اقدام به نفوذ و دیفیس کردن وب سایت های جمهوری اسلامی ایران میکند، وب سایت هایی مثل وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی جالب است که تا کنون هیچ رسانه داخلی نسبت به این حملات گروه هکری واکنش نشان نداده است، سامانه های دیفیس شده نیز تا کنون هیچ بیانیه ای در خصوص حمله سایبری به خود منتشر نکردند.

گزارش حمله سایبری:

ساب دومین هایی که توسط این گروه دیفیس شدند هم اکنون از دسترس خارج هستند که احتمالا این اقدام توسط مدیران فنی بعد از اینکه دانشگاه تهران هک شد انجام شده است، با جود این موضوع گزارش هایی مبنی بر این موضوع به نیوزسک نرسیده است.

[su_note]ملاحظه:
این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهادهای مرتبط و نظارتی می باشد. [/su_note]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.