قسمتی از دانشگاه شیراز هک شد


3/5 - (2 امتیاز)

چند روزی پیش وب سایت دانشگاه شیراز توسط هکری که ظاهرا خارجی میباشند مورد هک و دیفیس واقع شد، جزئیاتی از نحوه حمله سایبری و اقدامات انجام شده توسط هکر ها تاکنون توسط رسانه ها یا دانشگاه شیراز منتشر نشده است ولی گویا قصد هکر ها صرفا دیفیس وب سایت بوده و اطلاعاتی از وب سایت استخراج نکردند. همینطور آن ها برای اثبات هک سایت دانشگاه شیراز، این نفوذ را در سامانه Zone-H  ثبت کردند:

دیفیس دانشگاه شیراز

با بررسی گروه فنی نیوزسک نیز مشخص شد که این ساب دامنه فعلا در دسترس کاربران نمیباشد و به نظر میرسد که کلا پاک شده است :
هک دانشگاه شیراز

البته که در کشور ما به علت نبود سواد کافی معمولا بعد از اینکه مدیران متوجه نفوذ به وب سایت میشوند در بهترین حالت آن ساب دامنه را کلا پاک میکنند ! این مورد را بار ها در نیوزسک بررسی کردیم.

بررسی های دیگر گروه فنی نیوزسک نیز نشان میدهد که سیستم مدیریت محتوا این قسمت از دانشگاه شیراز را شرکتی با نام طلوع ارتباطات طراحی کرده است که به نظر میرسد شرکتی در حوزه خدمات وردپرس است.

نفوذ به دانشگاه شیراز

شرکت طلوع ارتباطات نیز یک بار در سال 2016 هک شده و این نفوذ در سامانه Zone-H ثبت شده است:

هک شرکت طلوع ارتباطات

دانشگاه شیراز نیز گویا اولین بار است که دیفیس شدن خود را تجربه میکند و ما امیدوار هستیم که هر چه سریعتر این دانشگاه اقدام به تست نفوذ و ایمن سازی آسیب پذیری های خود کند.

[su_note]ملاحظه: این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهادهای مرتبط و نظارتی می باشد. [/su_note]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.