ویژگی Autopatch مایکروسافت برای به روز نگه داشتن سیستم های خود


به این مطلب امتیاز دهید

مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد ویژگی به نام Autopatch را به عنوان بخشی از Windows Enterprise E3 در تیر 1401 به طور کلی در دسترس قرار دهد.

Lior Bela، مدیر ارشد بازاریابی محصول مایکروسافت، هفته گذشته در پستی گفت: «این سرویس Windows و Office را در نقاط پایانی ثبت‌ شده به‌ طور خودکار و بدون هزینه اضافی به‌ روز نگه می‌ دارد».

ویژگی Autopatch برای کار با تمام نسخه های پشتیبانی شده ویندوز 10، ویندوز 11 و ویندوز 365 برای Enterprise در نظر گرفته شده است. ولی متاسفانه سیستم عامل Windows Server و Windows 365 for Business پشتیبانی نمی شوند.

هدف این ویژگی مقابله با پیچیدگی مربوط به به روز رسانی نرم افزار در محیط های IT سازمانی و همچنین بستن آسیب پذیری های امنیتی است که در نتیجه اعمال نکردن به موقع Patch ها ایجاد شده است و در نتیجه در را به روی تهدید های جدید باز می کند.

سرویس مدیریت شده با اعمال به‌ روزرسانی‌ ها در چهار حلقه Deployment، با مجموعه کوچکی از دستگاه‌ های «آزمایشی» در یک شبکه شرکتی شروع می‌ شود، قبل از انتقال به «First» یک درصد از نقاط پایانی، سپس «Fast» و «Broad» حلقه هایی که شامل بقیه ماشین ها با شکاف 9 تا 90 درصدی بین آنهاست.

مایکروسافت گفت: «به‌ روزرسانی‌ ها برای مجموعه اولیه کوچکی از دستگاه‌ ها اعمال می‌ شوند، ارزیابی می‌ شوند، و سپس به مجموعه‌ های بزرگ‌ تر، با یک دوره ارزیابی در هر پیشرفت، درجه‌ بندی می‌ شوند». “نتیجه این است که اطمینان حاصل شود که دستگاه های ثبت شده همیشه به روز هستند و اختلال در عملیات تجاری به حداقل می رسد.”

این شرکت خاطرنشان کرد: “در صورت بروز مشکل، سرویس Autopatch می تواند توسط مشتری یا خود سرویس متوقف شود. در صورت لزوم، بازگشت مجدد اعمال می شود یا در دسترس قرار می گیرد.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.