شرکت هواپیمایی ماهان توسط گروه هکری هوشیاران وطن هک شد


5/5 - (1 امتیاز)

برخی خبرهای ارسالی از کاربران نیوزسک حاکی از حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان است. امروز گروه هکری با نام”هوشیاران وطن” اعلام کرد که به سایت و ایمیل های هواپیمایی ماهان حمله سایبری کرده است:

گروه هکری هوشیاران وطن

صبح امروز کاربران زیادی گزارش کردند چنین ایمیلی از طرف ماهان دریافت کرده اند:

حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان

همچنین مسافران این هواپیمایی پیامک هشدار و اعلام هک از این گروه را دریافت کرده اند. این پیامک به اعضای باشگاه مشتریان و خریداران بلیت های این شرکت هواپیمایی ارسال شده است.

گروه هکری هوشیاران وطن نیز سابقه فعالیتی در فضای مجازی نداشتد و گویا این اقدام اولین حمله سایبری آن ها بوده است، اطلاعاتی نیز از شرکت هواپیمایی ماهان توسط این گروه افشا نشده است و تنها تهدید به افشای اطلاعات کرده است!

بررسی های نیوزسک از وب سایت هواپیمایی ماهان نیز نشان میدهد این وب سایت بعد از انتشار خبر حمله سایبری ابتدا وب سرور سایت را قطع و سپس DNS Record ها را نیز حذف کرده است:

وب سایت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان بعد از گذاشتن ساعاتی بیانیه ای تعجب برانگیزی منتشر کرده است!

بیانیه شرکت هواپیمایی ماهان

در بیانیه آمده است: “این حملات عادی هستند و زیاد علیه ما صورت میگیرند و ما هوشمندانه همه آن ها را دفع میکنیم” !!!

مدیر روابط عمومی هواپیمایی ماهان نیز گفته است “به محض وقوع حمله سایبری تیم امنیت سایبری شرکت هواپیمایی ماهان وارد عمل شده و در حال خنثی کردن آن هستند !”

متاسفانه در سازمان های ایرانی شاهد هستیم که همیشه بعد از حمله سایبری علیه آن ها، خود را توجیه و در آخر از خود یک قهرمان سایبری میسازند ! در سال های اخیر سیسکو، ماکروسافت و شرکت های بزرگ در دنیا نیز هک شده اند با این تفاوت که آن ها شفاف ناحیه نفوذ و گستردگی را مشخص میکنند و اقدامات انجام شده را اطلاع رسانی میکنند! ما نیز از بخش سایبری سازمان های مختلف کشور نیز چنین چیزی خواستار هستیم!

سخنگوی شرکت هواپیمایی ماهان در گفت و گو تصویری با رسانه های داخلی اظهار داشت: “اطلاعات هک شده فاقد اهمیت است”

پارسال نیز هکری با نام مستعار MasterPublic در یکی از انجمن های بازار سیاه خرید و فروش اطلاعات اعلام کرد که بیش از 5 هزار فایل را با قیمت 250 دلار برای فروش قرار داده است:

نشت اطلاعات شرکت هواپیمایی ماهان

با انتشار خبر بالا در همان زمان یک کانال فعال در حوزه جرائم سایبری این آسیب پذیری را بسیار خنده دار خطاب کرد !
نفوذ به شرکت هواپیمایی ماهان

به هر حال این بار دوم است که شتری با نام هک روی شرکت هواپیمایی ماهان میخوابد ! باید دید اقدامات مسئولین این شرکت برای پیشگیری و مقابله با حملات سایبری چیست… .

[su_note]ملاحظه: این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهادهای مرتبط و نظارتی می باشد.[/su_note]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.