معرفی Telerik UI در ASP.NET


به این مطلب امتیاز دهید

معرفی شرکت Telerik:

در ابتدا ما به معرفی Telerik UI میپردازیم و  در آخر محصولات شرکت Telerik و کارایی های هر یک از آن ها را شرح میدهیم.
Telerik AD یک شرکت بلغاری است که ابزار های نرم افزاری را برای وب، تلفن همراه، توسعه برنامه های رومیزی، ابزارها و خدمات اشتراک برای توسعه برنامه های چند پلتفرمی ارائه می دهد.
Telerik در سال 2002 به عنوان شرکتی متمرکز بر ابزارهای توسعه .NET تأسیس شد و اکنون بستری برای توسعه وب، برنامه ترکیبی و برنامه های بومی به فروش می رساند.
در 22 اکتبر 2014 ، Progress Software خرید Telerik را اعلام کرد.
Telerik در سال 2002 توسط چهار فارغ التحصیل از دانشگاه آمریکایی بلغارستان و دانشگاه فنی صوفیه تاسیس شد.
این شرکت که در ابتدا بر توسعه برنامه نویسی برون سپاری برای شرکت های خارجی و بلغاری تمرکز داشت ، جهت خود را به سمت ایجاد ابزار های توسعه برنامه تغییر داد. اولین محصول آن ، ویرایشگر RAD (توسعه سریع برنامه) ، یک ویرایشگر صفحه وب بود که برای پشتیبانی از فناوری جدید مایکروسافت ، ASP.NET طراحی شده بود. چند سال بعد این شرکت خود را به کنترل های ناوبری رابط کاربر (UI) و سیستم مدیریت محتوای Telerik Sitefinity گسترش داد.
بر اساس تعامل توسعه دهندگان ، Telerik ابزارهایی را برای پشتیبانی از سایر فناوری های دات نت ، مانند ASP.NET AJAX ، ASP.NET MVC ، WPF ، Silverlight و Windows/Windows Phone توسعه داده است.
Telerik پشتیبانی از HTML5 و JavaScript را در سال 2011 با محصول Kendo UI خود معرفی کرد.

محصولات و فناوری ها :

DevCraft: مجموعه ای از کنترل ها و ابزارک های UI با نسخه هایی برای استفاده با برنامه های توسعه یافته در پلتفرم .NET (ASP.NET AJAX ، ASP.NET MVC و WPF) ، HTML5 (Kendo UI) یا از طریق Xamarin برای دستگاه های تلفن همراه.
پلتفرم Telerik: گروهی یکپارچه از محصولات SaaS که با هم قابلیت برنامه ریزی ، توسعه ، استقرار و اندازه گیری برنامه های کاربردی چند پلتفرمی و تلفن همراه را از طریق Cloud فراهم می کند. در 10 May سال 2018 ، Telerik Platform بازنشسته می شود.
TeamPulse: یک ابزار مدیریت پروژه توسعه چابک
Test Studio: ابزاری است که به توسعه دهندگان نرم افزار در اجرای پروتکل های تست کمک می کند.
Sitefinity: یک سیستم مدیریت محتوای وب (CMS) است که برای ایجاد و مدیریت وب سایت هایی که از طریق دسکتاپ یا دستگاه های تلفن همراه قابل دسترسی هستند استفاده می شود.

محصولات نرم افزاری Open Source:

Telerik در بیشتر محصولات خود رویکردی اختصاصی در فرایند توسعه خود دارد. با این حال ، دارای چندین محصول رایگان و منبع باز است که شامل موارد زیر است.

  • NativeScript
  • Kendo UI Core
  • Data Access
  • Just Decompile
  • Sitefinity Project Feather
  • Initiative

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.