نصب آپدیت های امنیتی به‌ طور خودکار بدون به‌روزرسانی کامل سیستم‌ عامل در اپل


به این مطلب امتیاز دهید

Apple یک ویژگی Rapid Security Response را در iOS 16 و macOS Ventura معرفی کرده است که برای آپدیت اصلاحات امنیتی بدون نیاز به بروز رسانی کامل نسخه سیستم عامل طراحی شده است.

این شرکت روز دوشنبه در بیانیه‌ ای اعلام کرد: «سیستم macOS با قابلیت های جدیدی از جمله Rapid Security Response در برابر حملات مقاوم‌ تر شده است که در بین به‌ روزرسانی‌ های معمولی کار می‌ کند تا به راحتی امنیت را بدون آپدیت کامل بروز نگه دارد»

این ویژگی که روی iOS نیز کار می‌ کند، با هدف جداسازی به‌ روزرسانی‌ های نرم‌ افزاری معمولی از آپدیت های امنیتی است و به‌ طور خودکار اعمال می‌شود تا کاربران به سرعت در برابر حملات و تهدیدات غیرمنتظره محافظت شوند. شایان ذکر است که اپل یک گزینه مشابه را در iOS 14.5 آزمایش کرده است.

فرایند Rapid Security Response، در این منظر، رویکرد مشابهی را که گوگل از طریق Play Services و Play Protect برای ایمن کردن دستگاه‌های Android در برابر بدافزارها و سایر حملات سایبری در نظر گرفته است.

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی که توسط اپل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان در سراسر جهان (WWDC) اعلام شد شامل پشتیبانی از برنامه های احراز هویت دو مرحله ای شخص ثالث با ویژگی رمز عبور داخلی در تنظیمات است.

در یک به‌روزرسانی مرتبط با مجوزهای مشابه لوازم جانبی، USB-C و Thunderbolt که آداپتورهای برق و نمایشگرهای مستقل را ممنوع می‌کنند، اضافه میشود تا صراحتاً رضایت کاربران را قبل از برقراری ارتباط با دستگاه‌های macOS درخواست کنند.

در مقاله ها منتشر شده : «در لپ تاپ های مک با سیلیکون اپل، لوازم جانبی مانند USB و Thunderbolt قبل از اینکه بتوانند با macOS ارتباط برقرار کنند، برای اتصالات متصل به پورت USB-C به تأیید کاربر نیاز دارند».

در نهایت، اپل همچنین تأیید کرد که از کلیدهای عبور در مرورگر وب سافاری پشتیبانی می‌کند، یک استاندارد ورود بدون رمز عبور نسل بعدی که به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از Touch ID یا Face ID برای تأیید بیومتریک وارد وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها در سراسر پلتفرم شوند.

این مکانیسم که توسط FIDO Alliance ایجاد شده و قبلاً توسط گوگل و مایکروسافت پشتیبانی می‌شد، با ارائه کلیدهای دیجیتال منحصربه‌فرد که به صورت لوکال در دستگاه ذخیره می‌شوند، جایگزین رمزهای عبور استاندارد می‌شود. 

Apple گفت: «کلیدهای عبور، رمزهای عبور را با روش ورود آسان‌تر و ایمن‌تر جایگزین می‌کنند. “کلیدهای عبور هرگز دستگاه شما را ترک نمی کنند و مختص سایتی هستند که آنها را برای آن ایجاد کرده اید و فیشینگ شدن آنها را تقریبا غیرممکن می کند.”

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.