سرقت اطلاعات وب سایت های گردشگری اسرائیلی


1/5 - (1 امتیاز)

سرقت اطلاعات گردشگری اسرائیلی توسط گروه ‘Sharp Boys’ انجام شده که این گروه سایت های Lametayel و Tiuli را هک کرده و پیشنهاد 300 هزار دلاری برای فروش اطلاعات داده است.

یک گروه هکری ناشناخته روز شنبه ادعا کرد که اطلاعات شخصی حدود 3 میلیون کاربر را از دو شرکت سفری-گردشگری اسرائیلی به سرقت برده است.

در بیانیه ای که در رسانه های اجتماعی منتشر شد، “Sharp Boys” گفت 500 گیگابایت داده از سایت Lametayel ( فروشگاه زنجیره ای که تجهیزات گردشگردی می فروشد ) و وب سایت کوهنوردی Tiuli, را در اختیار دارد.

این گروه گفته است داده ها حاوی نام کاربری، آدرس Email، شماره تلفن, رمز عبور و عکس هایی که در قالب Spreadsheet حاوی اطلاعات ناقص از کاربران است را شامل میشود.

این گروه قیمت 300000 هزار دلار را برای خریداران احتمالی این اطلاعات مطرح کرده است. شرکت Lametayel گفت وب سایت خود را پس از شناسایی فعالیت های مشکوک در بعد از ظهر آن روز از دسترس خارج کرده است.

این شرکت به نقل از خبر گذاری کان گفت: “این موضوع در حال بررسی است.” تا این لحظه هیچ بیانیه رسمی از سمت شرکت Tiuli وجود نداشته است و هر دو وبسایت تا 19 December  از دسترس خارج بودند.

سرقت اطلاعات سایت های سفری و گردشگری اسرائیلی

می بروکس کمپلر، کارشناس امنیت سایبری به خبر گذاری Walla طی مصاحبه ای گفته است : ” به نظر می رسد که این یک جنگ روانی علیه اسرائیل است”.

او همچنین گفت که اگرچه Sharp Boys ناشناخته است، اما روش‌ های آن یادآور گروه هکری Black Shadow است، گروهی از هکر های مرتبط با ایران که از حملات سایبری برای اهداف مجرمانه استفاده می‌ کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.