نشت اطلاعات EA Games در سال 1400 + تصاویر اطلاعات


به این مطلب امتیاز دهید

هکرهایی که ماه گذشته به شرکت Electronic Arts نفوذ سایبری و اطلاعات آن را استخراج کردند، پس از شکست در اخاذی از شرکت EA، کل اطلاعات سرقتی را منتشر کردند و بعداً پرونده های سرقت شده را به خریدار شخص ثالث فروختند. نشت اطلاعات EA Games را میتوان از مهم ترین نشت های اطلاعات بزرگ دنیا در سال 1400 نام گذاری کرد!

این داده ها که روز دوشنبه 26 ژوئیه در مجمع زیرزمینی جرایم سایبری ریخته شد ، اکنون به طور گسترده در سایت های تورنت توزیع می شود.

بر اساس یک نسخه جمع آوری شده توسط The Record از پرونده های فاش شده محرز شد اطلاعات منتشر شده حاوی کد منبع بازی فوتبال FIFA 21 است و برخی از ابزارها برای پشتیبانی از سرویس های سرور شرکت EA است.

چگونگی حمله سایبری به EA:

هک اطلاعات EA Games در ابتدا در 10 ژوئن فاش شد ، هنگامی که هکرها در یک تالار گفتگوی زیرزمینی که ادعا می کردند دارای داده های EA هستند، که قصد فروش اطلاعات را با مبلغ 28 میلیون دلار داشتند.

در مصاحبه با Motherboard ، هکرها ادعا کردند که پس از خرید کوکی های احراز هویت برای یک کانال داخلی Slack EA از یک بازار دارک وب به نام Genesis ، به داده ها دسترسی پیدا کرده اند.

هکرها گفتند که از کوکی های احراز هویت برای تقلید از حساب کارمند EA وارد شده و دسترسی به کانال Slack EA استفاده کردند و سپس با فریب یک کارمند پشتیبانی EA IT به آنها اجازه دسترسی به شبکه داخلی شرکت را دادند. از آنجا، هکرها اقدام به دانلود بیش از 780 گیگابایت کد منبع از مخازن کد داخلی شرکت کردند.

در حالی که در ابتدا ، هکرها امیدوار بودند از هک EA سود زیادی دریافت کنند ، در بازار زیرزمینی هیچ خریداری پیدا نکردند ، زیرا داده های سرقت شده عمدتا کد منبع بود که برای سایر گروه های جنایت سایبری فاقد ارزش بود ، که بیشتر آنها علاقه مند هستند داده های شخصی یا مالی کاربران در درجه اول خریداری کنند.

هکرها پس از ناکامی در یافتن خریدار ، سعی در اخاذی EA کردند و از شرکت خواستند مبلغ نامعلومی بپردازد و از نشت اطلاعات به صورت آنلاین جلوگیری کند.

در ابتدا ، آنها حافظه پنهان 1.3 گیگابایت کد منبع FIFA را در 14 ژوئیه منتشر کردند ، اما دو هفته بعد از اینکه EA به تهدیدات این گروه واکنش نشان نداد، کل داده ها را منتشر کرد.

در بیانیه ای که پس از انتشار اطلاعات کامل به The Record ارسال شد ، EA تأیید کرد که در جریان نفوذ هکرها “به اطلاعات بازیکنان دسترسی پیدا نشده است” و این شرکت “دلیلی ندارد که معتقد باشد خطری برای حریم خصوصی بازیکنان وجود دارد”.

سخنگوی EA به The Record گفت: “به دنبال حادثه نشت اطلاعات EA Games ، ما قبلاً پیشرفت های امنیتی را انجام داده ایم و انتظار تأثیر بر بازی ها یا تجارتمان را نداریم.”ما به طور فعال با مقامات اجرای قانون و سایر کارشناسان به عنوان بخشی از این تحقیقات جنایی در حال همکاری هستیم.”

در زیر یکی از تصاویر از داده های منتشر شده از شرکت EA را مشاهده میکنید:

نشت اطلاعات EA

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.