حمله سایبری بزرگ به رژیم صهیونیستی


5/5 - (1 امتیاز)

کاربران اینترنت به خبرگزاری ها گزارش کرده اند نمی توانند به مدت یک ساعت به سایت هایی با پسوند gov.il دسترسی پیدا کنند، طبق گزارش ها، اداره ملی سایبری اسرائیل به دلیل این حادثه وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

به گفته مقامات اسرائیل، وب‌ سایت‌ های دولتی به دلیل یک حمله سایبری بزرگ عصر دوشنبه برای بیش از یک ساعت از کار افتادند.

کاربرانی که سعی می کردند وارد سایت هایی با پسوند gov.il شوند، حداقل برای یک ساعت نمی توانستند وارد شوند.

وزارت ارتباطات اسرائیل گفت: برای بازگشت هر چه سریع تر سرویس ها، عملیاتی توسط شرکت های مخابراتی انجام شده است و سرویس ها به تدریج در حال بازگشت است.

این وزارت خانه افزود: «ما تا زمان بهبود کامل به نظارت ادامه خواهد داد».

NetBlocks توییت کرد که “یک اختلال قابل توجه در چندین شبکه ارائه شده توسط Internet Provider های اسرائیل” با نموداری که قطع اتصال را نشان می دهد، ثبت شده است.

گزارش NetBlocks از حمله سایبری به اسرائیل

کارشناسان سایبری اسرائیل می گویند پهنای باند حمله حدود 15-20 گیگابایت است. این حمله در ساعت 18:15 آغاز شد و حدود ساعت 19:30 پایان یافت.

یک مقام اسرائیلی به نقل از رسانه های عبری زبان گفت که اداره ملی سایبری به منظور بررسی میزان خسارات ناشی از حمله سایبری “گسترده” وضعیت اضطراری اعلام کرد.

بر اساس ارزیابی‌ ها، سایت‌ های اسرائیلی از طریق یک حمله تکذیب سرویس از دسترس خارج شده اند، البته حمله سایبری بزرگ به رژیم صهیونیستی هنوز توسط مقامات اسرائیل تایید نشده است.

مقامات اسرائیلی بلافاصله نگفتند چه کسی پشت این حمله بوده است، اما برخی گزارش‌ های رسانه‌ ای به سرعت انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رفتند.

به گفته یک منبع دفاعی رژیم صهیونیستی، این بزرگترین حمله سایبری میباشد که علیه اسرائیل انجام شده است.

مقامات اسرائیلی قبلا ایران را به تلاش برای هک کردن سیستم آب اسرائیل در سال 1399 متهم کرده بودند.

 

ملاحظه: این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهاد های مرتبط و نظارتی می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.