FBI از حمله سایبری به بخش حمل و نقل آمریکا خبر داد


به این مطلب امتیاز دهید

امریکا و برخی از همتایان خود متعقدند که ایران پشت حمله سایبری به بخش حمل و نقل و بهداشت است.

FBI، آژانس امنیت زیرساختی و امنیت سایبری آمریکا، مرکز امنیت سایبری استرالیا و مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس مدعی شده‌ اند که ایران قصد دارد با شناسایی آسیب‌ پذیری‌ های سایبری زمینه‌ های حملات باج‌ افزاری را بیشتر در آینده مهیا کند.

در بیانیه مشترک نهاد های فوق‌ آمده است: «هکر های تحت حمایت حکومت ایران فعالانه در حال هدف قرار دادن طیف وسیعی از قربانیان در بخش‌ های متعددی از زیرساخت‌ های آمریکا، از جمله بخش حمل و نقل، بهداشت و سلامت عمومی هستند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ارزیابی FBI، CISA، ACSC و NCSC این است که هدف این هکرا بیشتر سوء استفاده از آسیب‌ های شناخته شده است تا هدف قرار دادن برخی بخش‌ های معین.»

این خبر در شرایطی گزارش شده که در ماه‌ های گذشته مسئله حملات سایبری در آمریکا بعد از حملات باج‌ افزاری گسترده به یک شرکت خط لوله نفتی و یک عرضه‌ کننده عمده گوشت بارها در صدر اخبار قرار گرفته است.

رسانه‌ های آمریکا در خرداد ماه گزارش داده بودند حمله سایبری گسترده به زیرساخت‌ های یک شرکت تولید و توزیع گوشت قرمز موجب اختلال گسترده در فعالیت این شرکت در استرالیا، کانادا، آمریکا و برزیل شد.

پیشتر نیز، یک شرکت خط لوله آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفت و موجب فلج شدن سیستم انتقال سوخت به ایالات شرقی این کشور شد. کاخ سفید روسیه را مسبب تمامی آن حملات دانست.

وزارت دادگستری آمریکا در خرداد ماه هشدار داد حملات سایبری، شرکت‌ های این کشور و مشتری‌ هایشان را تهدید می‌ کند و لازم است این شرکت‌ ها امنیت سایبری خود را تقویت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.