دیفیس 62 سامانه زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


5/5 - (2 امتیاز)

به‌ گزارش کانال های خبری در شبکه اجتماعی Telegram در تاریخ 23 اسفند ماه 1400 از ساعت 9:30 صبح 62 سامانه‌ زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی Deface و سپس از دسترس خارج شده اند. مسئولیت دیفیس 62 سامانه زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را یک گروه هکری تحت حمایت منافقین بر عهده گرفته است، این گروه هکری اولین بار خبر حمله سایبری به صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران را نیز داده بود !

کانال تلگرامی گروه هکری تحت حمایت منافقین بیان داشتند: “77 سرور و بیش از 280 کامپیوتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را هک کردند“

گروه هکری منافقین

سامانه‌ های کارت صلاحیت تدریس مربیان، سامانه اقامه نماز، سامانه ایثارگران، سامانه زیرساخت مدیریت فرهنگ ارشاد و کردستان ساماندهی در شمار ۶۲ سامانه Deface شده هستند.

گروه هکری منافقین برای اثبات عملیات خود Defacement های خود را در سامانه Zone-H ثبت نکرده اما تعدادی صفحه از سامانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را توسط سامانه Wayback Machine بایگانی و در کانال تلگرامی خود منتشر کردند:

کانال تلگرامی گروه هکری منافقین

دیفیس 62 سامانه زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نکته جالبی که بخش فنی نیوزسک متوجه آن شد این است که برخی از سامانه ها و سایت هایی که به گفته این گروه هکری “تسخیر شده است” یک ادعا کذب میباشد، برای مثال بایگانی سامانه صدور مجوز موسسات که در کانال تلگرامی آن ها منتشر شده است در آن Defacement رخ نداده است !

ادعا کذب گروه هکری منافقین

همینطور بررسی های فنی ما نیز نشان میدهد وب سایت هایی مثل سامانه صدور مجوز موسسات، سامانه سازمان سینمایی و… اصلا در اسفند ماه 1400 در Wayback Machine بایگانی نشدند !!!

ادعا کذب گروه هکری منافقین

البته دقت داشته باشید که سایت های ذکر شده در دسترس نیستند ولی مدرکی مبنی بر Defacement در آن ها با اتکا به مهندسی Open-source Intelligence (OSINT) وجود ندارد !

همینطور این گروه اسنادی از همکاری نیرو انتظامی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کانال تلگرامی خود فاش کرد !

علاوه بر دیفیس 62 سامانه زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گروه های هکری تحت حمایت منافقین حملات سایبری زیادی را به کشور انجام داده اند مثل حمله سایبری به صدا و سیما.

ملاحظه: این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهاد های مرتبط و نظارتی می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.