حمله سایبری به ایران هاست و اختلال در سرویس ها


به این مطلب امتیاز دهید

شرکت ایران هاست که از بزرگترین شرکت‌ های ارائه دهنده سرویس‌ های هاستینگ در کشور است از 17 مرداد ماه 1400 با اختلال رو به رو شده است و حتی وب سایت این شرکت از دسترس خارج شده است، البته شایعه هایی در ابتدای امروز با عنوان حمله سایبری به ایران هاست وجود داشت:
تا کنون نیز گروه هکری خاصی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است و طی بررسی های به عمل آمده نیز مشخص گردید این سایت ایران هاست روی تمام IP های کشور های مختلف جهان باز نمیشود !

حمله سایبری به ایران هاستمشتریان این شرکت هم که از صبح امروز با اختلال مواجه شده اند سرگردان و بلاتکلیف هستند.

ساعاتی بعد از انتشار خبر از دسترس خارج شدن وب سایت ایران هاست و اختلال در سرویس های آن, ایران هاست بیانیه ای به شرح زیر منشتر کرد و حمله سایبری به خود را تایید کرد !
ایران هاست حمله سایبریچیزی که از بیانیه بالا میشود فهمید این هست ک سطح و عمق حمله خیلی زیاد بوده است زیرا ایران هاست حتی زمان دقیقی برای حل مشکلات منتشر نکرده است.

اما بعد از گذشت 1 روز دیگر یعنی در تاریخ 18 مرداد ماه سال 1400 بیانیه دوم توسط شرکت ایران هاست منتشر شد، این بیانیه به شرح زیر است:

در گزارش بالا ایران هاست قید کرده است که این حملات از ضعف سیستم های امنیتی نمیباشد و 99 درصد این حملات را در طی این 22 سال با موفقیت شکست داده است و مورد این چنینی بار اول است که در ایران هاست اتفاق میوفتد.

همچنین ایران هاست قید کرده است که کارشناسان در حال بازگردانی اطلاعات میباشند این یعنی اینکه اطلاعات سرور ها حذف شده است و کارشناسان ایران هاست در حال بازگردانی اطلاعات حذف شده هستند، اما سوال اینجاست؟ آیا شرکت ایران هاست از این اطلاعات بک آپ نداشته است ؟؟؟!!! و یا اینکه هکر همانند وب سایت ابرآروان اقدام به Wipe کردن تمام اطلاعات سرور بک آپ کرده است؟!

در تاریخ 20 مرداد ماه سال 1400 نیز بیانیه سوم از ایران هاست منتشر شد که در این بیانیه نیز بر خلاف تصور جزئیاتی از حمله در آن انتشار پیدا نکرده و فقط ذکر شده است روند بازیابی اطلاعات تا آخر هفته طول میکشد !

حمله به ایران هاست

در صورت انتشار اخبار و اطلاعیه ها در این خصوص این خبر بروزرسانی خواهد شد.

[su_note]ملاحظه:
این سایت تنها خبر منتشر شده در فضای مجازی را صرفاً منتشر نموده و تایید و یا تکذیب آن بر عهده نهادهای مرتبط و نظارتی می باشد. [/su_note]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.