Brokenwire به مهاجمان اجازه می دهد شارژ خودروهای الکتریکی را مختل کنند


به این مطلب امتیاز دهید

گروهی از دانشگاهیان از دانشگاه آکسفورد و Armasuisse S+T جزئیات یک تکنیک حمله سایبری جدید به نام Brokenwire علیه Combined Charging System (CCS) را افشا کرده‌ اند که به طور قابل توجهی می‌ تواند توانایی شارژ وسایل نقلیه الکتریکی را مختل کند.

Brokenwire در ارتباطات کنترلی که بین خودرو و شارژر ایجاد می شود تداخل می کند تا به صورت بی سیم Session های شارژ را از فاصله 47 متری (151 فوت) متوقف کند.

محققان توضیح دادند: “در حالی که ممکن است فقط برای افراد ناراحت کننده باشد، وقفه در فرآیند شارژ وسایل نقلیه حیاتی، مانند آمبولانس های برقی، می تواند عواقب بسیار بدی داشته باشد.”

Brokenwire پیامد های فوری برای بسیاری از 12 میلیون خودروی برقی با باتری دارد که تخمین زده می‌ شود در جاده‌ ها در سراسر جهان وجود داشته باشند – و تأثیرات عمیقی بر موج جدید برق‌ سازی برای ناوگان وسایل نقلیه، هم برای شرکت‌ های خصوصی و هم برای خدمات عمومی مهم دارد.

Brokenwire

جزئیات بیشتر از شیوه عملیات حمله مخفی نگه داشته شده است تا از بهره برداری فعال در جهان جلوگیری شود، در حالی که ذینفعان مربوطه برای دستیابی به اقدامات متقابل مناسب تلاش می کنند.

سیستم شارژ ترکیبی به نوعی کانکتور اشاره دارد که برای وسایل نقلیه الکتریکی با شارژ سریع استفاده می شود. Brokenwire این فناوری را با ارسال یک سیگنال الکترومغناطیسی مخرب هدف قرار می دهد که باعث می شود فرآیند شارژ به طور غیرمنتظره ای متوقف شود.

محققان خاطرنشان کردند که این حمله را می توان با ترکیبی از اجزای رادیویی Off-The-Shelf مانند رادیو تعریف شده توسط نرم افزار، Amplifier های قدرت و یک آنتن دوقطبی نصب کرد، ناگفته نماند که Brokenwire از یک مکان نزدیک یا با استقرار یک دستگاه در یک سایت هدف و کنترل آن از راه دور اجرا شود.

محققان گفتند: «استفاده از PLC [Power-Line Communications] برای شارژ ارتباطات یک نقص طراحی جدی است که میلیون‌ ها وسیله نقلیه را که برخی از آن ها متعلق به زیرساخت‌ های حیاتی هستند، آسیب‌ پذیر می‌ کند».

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.