دستگیری یک هکر اوکراینی به جرم کمک به مهاجمان روسی


5/5 - (1 امتیاز)

سرویس امنیت اوکراین (SBU) اعلام کرد که یک “هکر” را که با ارائه خدمات ارتباطی سیار در داخل خاک اوکراین به نیرو های متجاوز روسیه کمک فنی می کرد را بازداشت کرده است.

گفته می‌ شود که این هکر پیام‌ های متنی به مقامات اوکراینی از جمله افسران امنیتی و کارمندان دولت ارسال کرده و به آنها پیشنهاد داده است که تسلیم شوند و طرف روسیه را بگیرند. این فرد همچنین متهم شده است که تماس های تلفنی از روسیه به تلفن های همراه نیروهای روسی در اوکراین را هدایت می کند.

دستگیری هکر اوکراینی

SBU ادعا کرد: “بیش از هزار تماس از طریق این هکر در یک روز انجام شده است که بسیاری از آن ها از رهبران مقام بالا ارتش دشمن هستند.”

آژانس گفت علاوه بر کمک این هکر به روسیه برای برقراری تماس های تلفنی ناشناس با نیروهای نظامی خود که در اوکراین مستقر هستند، دستورات و دستورالعمل هایی را به گروه های مختلف “متجاوزان روسی” منتقل کرده است.

در ترجمه این اطلاعیه آمده است: “او برای تمام کار های خود در مقابل قانون پاسخگو خواهد بود. زیرا خون ده ها یا حتی صدها اوکراینی کشته شده گردن آن است.”

خبر دستگیری یک هکر اوکراینی در حالی منتشر می‌ شود که سومین نوع بدافزار پاک‌ کننده داده‌ ها به نام «CaddyWiper» در حملاتی علیه چندین سیستم در تعداد محدودی از سازمان‌ ها در اوکراین مشاهده شده است، که همزمان با حمله روسیه به اوکراین در ماه گذشته است.

Reuters در رویدادی جداگانه، هفته گذشته از یک حمله سایبری گزارش داد که دسترسی به اینترنت ماهواره ای Broadband در اوکراین را در 5 اسفند ماه 1400 بین ساعت 5 صبح تا 9 صبح به وقت اروپای شرقی، درست در زمانی که روسیه تهاجم خود را به این کشور آغاز کرد، مختل کرد و مودم های ماهواره ای که بخشی از شبکه KA-SAT Viasat هستند فلج شدند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.